Fındık Kreması

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

8Ögeler

sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

8Ögeler

sayfa başı

Fındık kremasını Karadeniz'in en güzel fındığından sizler için ürettik. Dünya'da üretilen bütün fındık stoklarının %70 - %80'i Türkiye bahçelerinde yetişmektedir. Türkiye bahçelerinde üreticilerimiz tarafından üretilen fındıklar kalite ve tadı açısından diğer ülkelerden çok daha önemli bir konumdadır. Türkiye iklimi açısından fındık yetiştirmek için en ideal coğrafi koşullara sahiptir. Bu yüzden Türkiye fındığı ile üretilen bütün ürünler kalite ve tadı açısından diğerlerinden daha ön plana çıkmaktadır.

Türkiye'de üretilen fındıkların birden çok türü bulunmaktadır. Bu fındıklar kullanılış amacına göre sınıflandırılarak üretime hazırlanır. Bazı ürünler çikolata sanayinde kullanılması daha idealiken bazıları fındık kreması olarak kullanılabilir.  

Fındık kreması nasıl yapılır?

Öncelikle kabuklu fındıklarımız kırılarak içleri çıkartılır. İç fındıklar sınıflandırılarak fındık kreması için en ideal olan fındıklar seçilir. İç fındıklar seçildikten sonra özel fırınlarda kavrulur. Daha sonra bu fındıklar çekilerek ince hale getirilir. Damak tadınıza göre eklemeler yapıldıktan krema kıvamına gelene kadar çekilerek uygun kaplara yerleştirilir.

Fındık kreması glikoz içerir mi?

Fındık kreması üründen ürüne değişmekle beraber Pinduk ürünlerinde glukoz içermez. 

Fındık kremasında palm yağı kullanılır mı?

Pinduk Fındık kremasında kesinlikle palm yağı kullanılmaz.

Fındık kreması nasıl tüketilir?

Fındık kreması özellikle kahvaltılarda kullanılabilir. İçerdiği doğal ürün sayesinde güne enerjik başlamak için ideal bir üründür. fındık özellikle enerji veren bir besin kaynağı olduğu için kahvaltılarda kullanılması günün devamında enerjik olmanıza yardımcı olur. Fındık kreması ekmeğe sürülerek kahvaltılarda rahatlıkla yenilebilir.

Fındık kreması alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Fındık kreması alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey güveneceğiniz bir markanın olmasıdır. Sağlığa zararlı maddelerin eklenilmesi fındıktan alacağınız bütün faydaları yok edebilir. Eğer mevcut kullandığınız herhangi bir marka bulunmuyorsa almak istediğiniz ürünün içeriklerine bakmalısınız. Fındık kreması palm yağı ya da glukoz gibi içerikler içermemesi daha uygun olacaktır. Ayrıca fındık kremasının içerdiği fındık ve şeker oranlarına dikkat edebilirsiniz. Fındık kullanım oranları ne kadar yüksek ise o kadar sağlıklı ürünler bulmuş olursunuz.