Fındık Ezmesi

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

4Ögeler

sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

4Ögeler

sayfa başı

Fındık ezmesini Karadeniz'in en güzel fındığından sizler için ürettik. Dünya'da üretilen fındık stoklarının %70'i Türkiye'de yetiştirmektedir. Türkiye'de üretilen fındıklar kalite ve tadı açısından diğer ülkelerden çok daha önemli bir konumdadır. Türkiye fındığı ile üretilen bütün ürünler kalite ve tadı açısından diğerlerinden daha ön plana çıkmaktadır.

Türkiye'de üretilen fındıkların birden çok türü bulunmaktadır. Bu fındıklar kullanılış amacına göre sınıflandırılarak üretime hazırlanır. Bazı ürünler çikolata sanayinde kullanılması daha idealiken bazıları kavrulmuş olarak kullanılabilir.  

Fındık ezmesi nasıl yapılır?

Bahçelerimizde üretilen fındık özenle toplandıktan sonra fabrikalara verilir. Burada seçildikten sonra fındıklar fındık ezmesi yapmak üzere  sınıflandırılır. İç fındıklar özel fırınlarda kavrulduktan sonra ince ince kıyılır. Damağınızın tadına göre oluşturulan fındık ezmesi özel kutularda sizin için saklanır.

Fındık Ezmesi glikoz içerir mi?

Fındık ezmesi üründen ürüne değişmekle beraber Pinduk ürünlerinde glukoz içermez. 

Fındık ezmesinde palm yağı kullanılır mı?

Pinduk Fındık ezmesinde kesinlikle palm yağı kullanılmaz.

Fındık ezmesi nasıl tüketilir?

Fındık ezmesi özellikle kahvaltılarda kullanılabilir. İçerdiği doğal ürün sayesinde güne enerjik başlamak için ideal bir üründür. Fındık ezmesi ekmeğe sürülerek kahvaltılarda rahatlıkla yenilebilir.

Fındık ezmesi alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Fındık ezmesi alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey güveneceğiniz bir markanın olmasıdır. Eğer mevcut kullandığınız herhangi bir marka bulunmuyorsa almak istediğiniz ürünün içeriklerine bakmalısınız. Fındık ezmesi palm yağı ya da glukoz gibi içerikler içermemesi daha uygun olacaktır. Ayrıca fındık ezmesinin içerdiği fındık ve şeker oranlarına dikkat edebilirsiniz. Fındık kullanım oranları ne kadar yüksek ise o kadar sağlıklı ürünler bulmuş olursunuz.